1398/5/8 سه‌شنبه
نشست ریاست دانشگاه علوم پزشکی البرز با مجمع خیرین استان
نیاز ها و مشکلات بیمارستان دکتر علی شریعتی ماهدشت در دست بررسی و پیگیری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه – صبح امروز نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی البرز با مجمع خیرین استان  با هدف بررسی و پیگیری نیاز و مشکلات بیمارستان دکتر علی شریعتی در منطقه ماهدشت در آن بیمارستان برگزار شد.

دکتر حسین کریم ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن اشاره به همت و پشتکار قابل تحسین مجمع خیرین سلامت از شروع فعالیت خود در استان  اظهار داشت: خوشبختانه مجمع خیرین در استان البرز با قدرت پای کار هستند و خوش بین هستم تحولات بزرگ و خوبی با کمک خیرین در جهت اعتلای درمان در البرز به ثمر برسد.

دکتر کریم با اشاره به اهمیت بیمارستان شریعتی با توجه به موقعیت استراتژیکی آن در منطقه ی ماهدشت  تصریح کرد: با توجه به محرومیت آن منطقه باید  تغییر و تحولات اساسی در فضای فیزیکی ، امکانات  و نحوه ی ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان ایجاد شود.

رئیس دانشگاه افزود: جمعیت بالا ، مهاجر پذیر بودن ، همجواری با بزرگراه و حوادث ترافیکی از عوامل بالای تعداد مراجعان به بیمارستان شریعتی می باشد که می بایست توسعه این مرکز در دستور کار قرار بگیرد.

وی با اشاره به بلاتکلیف بودن سند ملکی این بیمارستان افزود: دانشگاه برای هرگونه ساخت فضای فیزیکی نیاز به سند ملکی دارد که این یکی از چالش های پیش روی توسعه بیمارستان شریعتی می باشد که باید رفع شود.

رئیس دانشگاه ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در توسعه بیمارستان شریعتی نسیت به تخصیص بودجه دولتی نمی توان خوش بین بود وباید بیشتر به توان و ظرفیت خیرین  استان اتکا کرد.

دکتر کریم در بخشی از صحبت های خود به فرهنگ سازی امور خیر خواهانه تاکید کرد و افزود: می بایست فضای همکاری و امور عام المنفعه در حوزه ی سلامت برای خیرین تشریح و معرفی شود تا  آنان  جهت حرکت در مسیر توسعه ی سلامت مردم علاقمند شوند.  

وی ادامه داد: بهتر است در هر منطقه هیات امنای خیرین ویژه آن منطقه را داشته باشیم که با برنامه و هدف ، تحت نظر مجمع خیرین استان فعالیت های توسعه ای در امر سلامت در آن منطقه را پیش ببرند.

در پایان این نشست از همسر مرحوم خیر محترم حوزه ی  سلامت حاج آقا صیتی با اهدای لوح تقدیر توسط ریاست دانشگاه  به سبب فعالیت های خیر خواهانه ی ایشان در حوزه ی سلامت به ویژه در بیمارستان شریعتی قدردانی شد.

عكس هاي مرتبط :

لینک های مفید
اعلانات